• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL

Kiralık Kato

Kiralık Kato

Kato bir iş makinesidir. İnşaat, şantiye vb. yapıların yıkımı için kullanılan bir alettir. Tonlarca yük ağırlandığıda ki hafriyat makinasını taşımak için kullanılır. Kato birbirinden farklı özelliğe sahip iş makinaların tamamını barındırır. Tonlarca ağır iş makinalarının fiyatları oldukça pahalıdır. Fakat şirketler kiralık kato seçeneğini tercih ediyor. Bu sayede maliyetten de kısılmış olur. Kato günlük, aylık ve yıllık olarak kiralanabilir. Kato iş makinaların yapılan yere göre farklı özelliklere sahiptir. Delme, yükleme, taşıma, boşaltma gibi farklı özellikleri sayesinde işin daha kısa sürede bitmesini sağlar. Katoyu tercih eden firmalar ülkemizde oldukça fazladır.

Kato Çeşitleri

Tüm dünya’da kato çeşitleri oldukça yaygın kullanılıyor. Özellikle yol yapım, bakım ve onarım çalışması, şantiye alanı, Metro yapımı gibi birçok faaliyet gösteren alanlarda katolar ön plana çıkıyor. Kato büyük yükte ki iş makinaları olarak isimlendirilir. Kiralık kato oldukça yaygın tercih ediliyor. Kato çeşitlerini de şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kaba arazi vinçleri: Kaba inşaat alanı barındıran yerlerde kullanılır
  • Vakum kamyon: Kanalizasyon tıkanıklık gibi durumlarda vakumlama özelliği sayesinde temizlemeyi sağlar
  • Sokak süpürgeleri: Sokakların süpürülmesi için kullanılır. Yerde bulunan kiri temizler
  • Kar süpürgeleri: Olumsuz hava koşullarında yerleri açmak için kullanılan makinedir
  • Kamyon vinç: Kamyon yapısında yukarı doğru uzayan bir sisteme sahiptir. Vinç haline gelen kamyon tonlarca ağır yükü kaldırmaya yarar

Katonun Kullanım Alanları

Günümüzde kato iş makinaları oldukça yaygın kullanılmaya başlandı. Köprü yapımı, yol bakım ve onarım çalışması, asfalt çalışması, inşaat ve şantiye alanları, Metro yapımı gibi birçok yerlerde büyük iş makinaları kullanılıyor. İş makinaları kato olarak isimlendiriliyor. kiralık kato ve satılık olmak üzere iki şekilde tercih ediliyor. Kiralık kato daha çok tercih edilir. Bunun nedeni maliyet açısından tasarruf sağlanmasıdır. Firmaların %99’u kiralık seçeneğini tercih eder. Katonun kullanım alanlarında yıkım, enkazın alınması, zeminin kazılması, kazılan zeminden çıkan toprak ve moloz taşları gibi birçok elementi taşınıp, atılmasını sağlayan katon araçlar çok kapsamlıdır. Farklı özelliklere sahip olan katon iş makinaları kullanım alanı oldukça geniştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button