• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL
Genel
Güçlendirme Yapan Firmalar

Güçlendirme Yapan Firmalar

Bir yapının veya binanın destek sağlanarak yenileştirilmesi gibi yapılan değişikliklere güçlendirme denir. Güçlendirilmiş yapının veya binanın daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Bu sayede depreme veya herhangi bir afet durumuna karşı yapı ve binalarınız sağlam kalır. Yapının güçlendirilmesin de kullanılan sistem temelden kolonlara kadar yapının, malzemesi kontrol edilerek yapı veya yaşam alanlarınızın malzeme kalitesine göre bina güçlendirilmesi yapılır.

Yapıların Güvenli Olması İçin Yapılan Çalışmalar

Geçerli bir güvenlik düzeyinde oluşan yapının güvenli olması, insan sağlığı ve yaşamı için oldukça önemlidir. Güçlendirme yapan firmalar bu konuda oldukça titiz çalışmalıdırlar. Firmamız bu konuda size aradığınız kaliteyi sunar. Firmamız ile yapacağınız işbirliği sayesinde, yapı ve binalarınız da dayanıklılık kapasitesi boyunca yapı ve binalarınızın güçlendirilmesi yapılır.

Bu sistemde güçlendirilme ve onarılma kelimeleri birbirine karıştırılmamalıdır. Onarım hasar görmüş bir yapının yenileştirilmesi için yapılan çalışmalardır. Fakat güçlendirme, hasar görmemiş bir yapının yenileştirilmesi için yapılan çalışmalardır. Bu yüzden hasar görmüş bir yapı onarılır, güçlendirilmez. Hasar görmemiş bir yapıda onarılmaz, güçlendirilir.

Sistem Güçlendirilmesinde Kullanılan Yöntemler

Bir yapının güçlendirilmesi için yapı ve binaların hasar görmemesi gerekir.  Hasar gören yapı güçlendirilmez onarılır. Sistem güçlendirilmesinde yapılan çalışmalar ve kullanılan yöntemler oldukça önemlidir. İyileştirme ve güçlendirme kelimeleri aynı anlama gelmektedir. Bir yapının iyileşmesi için de gerekli olan bu sistemler oldukça önemlidir.

Bu sistemler dolgular çerçeve yöntemi, çelik çaprazlı çerçeve yöntemi, güçlendirilmiş dolgu duvarlı çerçeve yöntemi ile yapılır. Güçlendirme çalışmalarında kullanılan malzemelerin kalitesi ve önemi yapının uzun ömürlü olmasını sağlar. Böylece yapınızın güçlendirilmesi ömürlük olur. Güçlendirme yapan firmalar aracılığı ile bu hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bu konuda size aradığınız kaliteyi ve hizmeti sunuyor.

Bina Güçlendirilmesi

Deprem bölgesinde yer alan Türkiye’de yapılacak olan binaların kalitesi ve güçlendirilmesi oldukça önemlidir.  Güçlendirme yapan firmalar ile görüştüğünüz zaman, binanızın yapısında kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Bina ve yapı güçlendirilmesi binanın sistematik yapısına göre değerlendirilir. Firmamız tarafından binanızın yapısı değerlendirildikten sonra, bina güçlendirilmesi işlemine başlanır. Firmamız bu konuda uzman olduğu için, her türlü detayı uzman çalışanlar ile sunar.

Firmamızın sunduğu bu hizmetten yararlanmak için 0532 545 50 70 no’ lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button