• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL
Genel
Yıkım Yapan Firmalar

Yıkım Yapan Firmalar

Binaların bazen çeşitli nedenlerle yıkımının yapılması gerekebilir. Eski olan evin  yıkılıp yerine yenisinin yapılması, kentsel dönüşüm amaçlı, riskli bölgelerde bulunan evlerin zorunlu yıkımı gibi birçok sebep sayılabilir. Bu tarz gereklilikler meydana geldiğinde yıkım yapan firmalar  devreye girerek binaların güvenli şekilde yıkılmasını sağlar.

Bina Yıkım İşlemi Nasıl Yapılır?

Bina yıkma işlemi iki şekilde yapılabilir. El ile yıkma işlemi ve makineler ile yıkma işlemi olarak iki farklı alternatif ile karşımıza çıkar. Yıkım yapan firmalar binaya nasıl müdahale edilmesi gerekiyorsa o seçeneği uygulayarak yıkma işlemini gerçekleştirir. 

Eğer bina el ile yıkılacak ise baştan aşağı aşamalı bir şekilde kırılarak ilerlenir. Ancak bu yöntemle kırma işlemi oldukça uzun süreceğinden büyük kırma işlerinde çok fazla tercih edilmez. El ile yıkım en çok tadilat işleri için gerekli durumlarda yapılır. Makine ile yıkım yapma işlemi ise el ile yıkım yapmanın neredeyse imkânsız olduğu durumlarda tercih edilir. Yıkılacak bina büyük ve güçlü olduğundan işlemin hızlı gerçekleştirilmesi ve binaya uygulanan kuvvetin de şiddetli olması gereklidir.

Yıkım Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makine ile yıkım yapılırken oldukça dikkat edilmesi şarttır. Çünkü yıkılacak binanın yüksekliğine ve yıkımın zorluğuna bağlı olarak büyük makineler kullanılabilir. Ve çalışma esnasında makinelerin devrilmemesi hayati açıdan çok önemlidir. Yıkım yapan firmalar tarafından dikkat edilen en önemli nokta yapının taşıyıcı sistemdir. Yıkma işlemi mutlaka uygun sıra ile yapılmalıdır. Önce duvarlar yıkılır, sonra döşemeler kaldırılır ve yıkılır, kirişler yıkıldıktan sonra da son olarak kolonların yıkılması işlemine geçilir.

Yıkma işlemi sonrası oluşabilecek molozların çalışma alanını daraltmaması adına da önceden yapılacaklar kararlaştırılarak molozlar alandan uzaklaştırılır. Eğer yıkımı yapılacak bine bir başka bina ile bitişik inşa edilmişse, bitişik olan kısımlar ise el ile yıkma yapılarak diğer binadan ayrılır. Çünkü büyük makineler diğer binaya zarar verebilir. 

 Her Türlü Yıkım İşlemi Firmamız Tarafından Güvenle Yapılır

Şirketimiz, her türlü bina yıkma işleminde size profesyonel bir hizmet vermek için çalışır. Uzman ekip kadromuz ve son model yıkma yapan makinelerimiz ile yıkımını talep ettiğiniz bina, iş yeri, fabrika, ev, okul gibi yapıların yıkımı firmamız tarafından güvenle yapılır.

Yıkımının yapılmasını talep ettiğiniz bina, öncesinde incelemeye alınır ve analizi yapılır. Daha sonra yıkımın yapılacağı güne karar verilir ve yıkım ekibimiz talep ettiğiniz yıkma işlemini gerçekleştirir.

Siz de binanızın sağlıklı bir şekilde yıkımının gerçekleştirilmesini istiyorsanız0532 545 50 70 numaralı telefondan bize ulaşarak detayları öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button