• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL
Genel
Kazık Başı Kırım

Kazık Başı Kırım

İnşaat sektöründe beton delme, kesme işleminden sonra en çok kullanılan yöntemlerden biri de kazık başı kırım yöntemidir. Kazık, inşaatta beton blokların içine yerleştiren demir çubuklar olarak adlandırılır. Çakılan demir kazıkların üzerindeki fazla kısımların alınması işlemine ise kazık başı kırımı denir. Bu sistem ile fazla kazıklar kesilir. Tabii ki bu işlem inşaatta beton dökülen blokların içine demir yerleştirildikten sonra yapılır.

Uygulama raylı bir sistemle başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. İnşaat sektöründe en etkili yöntemlerden biri de kazık başı yöntemidir. Çökme tehlikesi görülen binalar, sıkışan zeminler, zor açılan kuyulara kazık başı yöntemi kullanılır. Bu sistem sayesinde ağırlığın olduğu yerlere taşınmanın zorlaştığı yerlere bu sistem uygulanarak yapı güçlendirilir. Kazık başı dökümü gerçekleştirdikten sonra kazık başı kırımı tamamlanır.

Kazık Kırımı Nedir?

Bina güçlendirilmesi ve ağırlığı taşımaya yardımcı olan sistemlere kazık yerleştirme yapılır. Beton veya kazık yapımı sırasında bazen teknik hatalara dayanan kodlama hataları yapılır.  Bu da imalat hatası olarak kazıkların tekrardan kırılması söz konusudur. Kazık başı yerleştirildikten sonra silindir şeklinde hidrolik ya da mekanik bir kesme cihazı ile birlikte kazık başı kırım yapılır. Bu sayede taşan beton demir kısımları düzgün bir şekilde kesilerek yapının güçlendirilmesi sağlanır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi sayesinde, basınçlı ve hidrolik makinelerin yaygınlaşması ile gerçekleştirilen kazık kırımı daha pratik ve kolay bir hale gelerek hızlı işlem yapılır. Bu işlem yapılmadan önce kazıkların zemine yerleştirilme aşaması önemlidir. Hangi zeminlerde kullanılacağı uzman bilgisine göre tespit edilir. Firmamız bu konuda size aradığınız kaliteyi ve güvenilir hizmeti sunuyor.

Kazık Başı Kırım Makinesi

Kazık başı kırım makinası silindirik yapıya sahip olduğu için inşaat esnasında zemin seviyesinin 1- 2 metre altında inşaat devamı süresince kalmaları gerekir. Düşük gürültü ve sessiz çalışma ile titreşim seviyesi çevre yönetmeliklerine uygundur.  Farklı kazık çaplarında kullanabilme ayarlanabilir mekanizması sayesinde her sistem için kullanılabilir.

Kazık başı 300 ve 1050 milimetre çapında, azami basıncı 280kn, maksimum silindir vuruşu 135 milimetre çapındadır. Firmamız bu konuda size aradığınız makina hizmetlerini sunuyor. Uzman çalışanlarla hizmet veren firmamıza 0532 545 50 70 no’ lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button