• 0532 545 50 70
 • doganerinsaat@gmail.com
 • Sultangazi / İSTANBUL
Genel
Tadilat Restorasyon Firmaları

Tadilat Restorasyon Firmaları

Bir yapının güzelleştirilmesi, yenileştirilmesi gibi yapılan çalışmalara tadilat denir. Tadilat restorasyon firmaları bu konuda yaşam alanlarını restore ederek yaşanılabilir hale getirir. Mekanlarda doğru yapılacak restorasyon işlemi oldukça önemlidir. Tadilat restorasyonu yapılacak olan firmalar müstakil ev, villa, apartman, konut siteleri rezidansların tadilatı yapılarak restore eder. İnşaat sırasında ve tasarım uygulamasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunların içinde mekânların doğru kullanımı, dekorasyon içerisinde kullanılacak malzemenin kalitesi ve uyumlu olması, konseptin bütünüyle bütünleşip göze hitap etmesi önemlidir. Yapı içerisinde kullanılacak olan eşyalar birbirine renk, şekil ve kumaş bakımından uyumlu olmalıdır. Bu da yapıların birbiri ile tamamen uyumlu olmasını sağlayarak her alanda restore çalışmaları yapılabilir. Tadilat sırasında yapının tarihi bir yapı olması sırasında herhangi bir zarar görmemesi için korunma altına alınır.

Restorasyon Nedir?

Restorasyon konusu günümüze kadar gelmiş kabul gören yapıların bozmadan onarılmasıdır. Mimari eserlerin tablo veya heykel gibi yapıların orijinal yapıdan bozulmadan, restorasyonu yapılır. Eserlerin, güzelleştirilmesi ve kendi şahsi değerlerin katılması ön görülmez.  Sanata her zaman saygılı olunmalıdır. Mimaride uygulanan eserlerin tekrardan canlandırılması hayat bulması olarak eserler değerlendirilir.

EMİRSULTAN CAMİİ DEPREME DAYANAMAZ EMİRSULTAN CAMİİ’NİN ANA KUBBESİNDEKİ 8 AYRI ÇATLAK RESTORASYONU DURDURDU İKİ RAMAZANDIR AÇILMAYAN EMİRSULTAN CAMİİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞMASI SİL BAŞTAN YAPILACAK RESTORASYON ÇALIŞMASI 3 YILDIR DEVAM EDEN EMİRSULTAN CAMİİ İÇİN 1 AY İÇERİSİNDE YENİDEN GÜÇLENDİRME İHALESİ YAPILACAK ANA KUBBESİNDE 8 AYRI YERDE 3 SANTİMETRE GENİŞLİKTE ÇATLAKLAR ÇIKAN CAMİ İÇİN YAPILACAK GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASININ 1 YIL DAHA SÜRMESİ BEKLENİYOR DEPREME DAYANAMAZ TESPİTİ YAPILAN CAMİNİN KEŞİF ARTIŞI YÜZDE 150’Yİ BULUNCA BAKANLIK YENİDEN İHALEYE ÇIKILMASI YÖNÜNDE GÖRÜŞ BİLDİRİLDİ

Restorasyon Nasıl Yapılır?

Tamir ile restorasyonun birbirinden ayrılması gerekir. Restorasyon kendi içerisinde bir sanat değeri taşır.  Yapılar için gençlik iksiri olarak da adlandırılır. Restorasyonda yapıdaki bozulmalar durdurulur ve böylelikle yapının ömrünün uzaması sağlanır. Tadilat restorasyon firmaları bu konuda oldukça dikkatli davranılmalıdır. Restorasyon yapının yıpranmasını durdurur. Yapının güçlendirilmesi sağlanarak ileriye dönük yatırımlar yapılır. Tadilat ise yapının orijinalinden bozulmadan kırılan bir yerinin tadilat edilmesi anlamına gelir.

Tadilat Restorasyon İşleri

Restorasyon işleri tarihin ya da tarihi olmayan yapılarda gerçekleştirilir. Uygulama içindeki yapılan çalışmalar lazer tarama işleri sayesinde yapılır. Tadilat restorasyon işleri;

 • Metal asma tavan sistemleri,
 • Gergi tavan sistemleri,
 • Modüler bölme duvar sistemleri,
 • Taş yünü asma tavan sistemleri,
 • Karopan asma tavan sistemleri,
 • Alçı sıva boya uygulamaları,
 • Duvar kâğıdı uygulamaları,
 • Zemin kaplamaları,
 • Mutfak ve banyo uygulamaları,
 • Isı yalıtım uygulamaları,

Şeklinde yapılarak alanların yenileştirilmesi sağlanır. Firmamız size aradığınız bu hizmeti kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunuyor. Firmamıza 0532 545 50 70 no’ lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button