• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL

Bina Yıkımı

Bina Yıkımı

Binaların yapımı ve yıkımı birbirinden farklıdır. Fakat yıkımı kolay gözükse de oldukça zordur. Geçmişte büyük bina yıkımları zorluklar ile yapılıyordu. Daha sonra 90’lı yıllarda kazı makineleri üretildi. Bu sayede bina yıkımı işi daha kolay yapılmaya başlandı. Bu sayede 6 ayda yapılan bina yıkımı ve kaldırılması 1 haftada teslim edildiği göründü. Büyük inşaat firmaları bina yıkımı için bir iş makinelerini tercih etti. Günümüzde ise inşaat firmaları bina yıkımı için bu tür araçları yaygın kullanılıyor. Binanın büyüklüğüne göre bina yıkımı araçlarının kapasiteleri seçilebilir.

Bina Yıkımı Makineleri Nasıldır?

Planlı veya plansız olarak sonuçlanan yıkım işlemleri ciddi zarara ve hasar kaybı yaşamasına neden olur. Yapılan araştırmaya göre bina yıkımı işi geri dönüşümü olmayan bir iş halinde yapılıyor. Planlanan nokta istenilen seviyede yıkılmıyor. Çevreye de ciddi hasarlar verebiliyor. Bina yıkım aracı tank şeklindedir. İki tane geniş tekeri bulunur. Tank gibi ağır bir şekilde gider. Ağır olmasında ki neden yıkım sırasında zemine sağlam basmasını sağlar.

Asfalt kırma makinesinin büyük hali bu makinede bulunur. Fakat iş makinesinde metrelerce yüksekliğe uzanan bir sisteme sahiptir. Yüksek katlı binalar bu makine sayesinde kolay yıkılır. Tonlarca ağırlıklı binayı bu iş makinesi kolay yıkıyor. Bina yıkım makineleri sayesinde yıkım işlemi kolayca sağlanmış oluyor.

Bina Yıkımı Makinesinin Özellikleri

Bina yıkımı araçları farklı türde ki binaların yıkımını gerçekleştirir. Binanın büyüklüğüne yüksekliğine göre bina yıkımı araçları tercih edilir. Bina yıkımı makineleri özelliklerine göre değişkendir. Yaklaşık 109.028 kg, 393 kW, 3.600 kg,  63.520 kg, 284 kW, 3.500 kg,  51.00 kg, 230 kW 3.00 gibi makineler bulunur. Bu araçların kapasiteleri yıkılacak binaya göre değişkendir. Bina ne kadar büyük olursa kullanım kapasitesi yüksek yıkım aracı da o kadar yüksek kapasiteye sahiptir.

Binaya göre yıkım aracı seçilir. Yüksek katlı binaların yıkımı zor bir iştir. Fakat bu makineler sayesinde bu iş kolay bir hale geldi. Bina yıkım makinesinin en büyük özelliği direncinin fazla olmasıdır. Bina yıkım araçları büyük şehirlerde oldukça fazla tercih ediliyor. En önemlisi de direncinin fazla olan iş makineleri fazla bir yakıt harcamaz.

4 thoughts on “Bina Yıkımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button