• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL

Kiralık Ekskavatör

Kiralık Ekskavatör

Ekskavatör toprak işlerinde kullanılan bir iş makinesi olarak bilinir. Ekskavatör kazmaç, kazaratar olarak adlandırılıyor. Ekskavatör iş makinesi toprak işlerinde yaygın olarak kullanılıyor. Vinç, şavul ekskavatör,  klemşel ve ters kepçe ekskavatör çeşitleri bulunur. İşin detayına göre bu seçeneklerden uygun olan ekskavatör makinesi seçilir. Hatta güç aktarımına göre de hidrolik ya da zincirli olabilir. Maden ocakları ve küçük kanal açımlarında ekskavatör kullanılır.

Bu sayede kazı çalışması kolaylığı sağlanır. Ekskavatör iş makineleri hayatımıza girdiğinden bu yana maden ocakları, şantiye alanları, büyük binaların yapımı ve yıkım işlemi kolay sağlandı. Bu makinelerin fiyatları birbirinden farklıdır. Hatta kiralık ekskavatör seçeneğinin olması büyük avantaj sağlar.

Ekskavatör Kullanımının Amacı

Kanal açma, kazma ve büyük üzeri açık damperli kamyonlara yükleme işlemini ekskavatörler sağlar. Bu günümüz teknolojinin gelişmesi ile büyük önem kazandı. Ekskavatör iş makinesi traktör olarak bilinir. Fakat normal traktöre göre daha farklıdır. Özel geliştirilmiş sistem sayesinde kazma ve kepçe yardımı ile kamyona boşaltma kolay yapılır. Ekskavatör olağanüstü üstün bir performans sergiler. Benzeri olmayan özelliğe sahip olan ekskavatör oldukça dayanıklıdır.

En önemlisi ise yakıt tasarrufuna sahiptir. Kolay çalışma ve mükemmel bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kiralık ekskavatör fiyat olarak maliyetleri minimum seviyede tutar. Ekskavatör yapılması zor işleri kolay yapmak için kullanılır. Büyük bina yıkımı ve yıkım enkazının boşaltmak için kullanılır.

 Ekskavatör İş Makinelerinin Özellikleri

Geçmişe bakacak olursak ev yapımı, yıkımı, inşaat alanları işleri oldukça zordu. Çünkü insan gücü bu tür işleri ortalama 5,6 ay içerisinde bitiriyordu. Ciddi zaman kaybı ve insan gücünün fazla harcandığı dönemler olarak bilinir. 90’lı yıllarda özellikle belediyelerin yol yapım çalışmasında kullanılmaya başlandı. Günümüze kadar yapılması zor işler ekskavatör sayesinde kolayca yapılmaya başlandı.

Ekskavatör özelliklerini sıralayacak olursak motor gücünün 100 hp ile 281 hp olarak değişken olduğunu söylemek mümkündür. Kapasitesi ise, 13430 kg ile 38372 kg olarak değişiyor. İşin zorluk derecesine göre de çeşitleri bulunan bu makineler sayesinde iş kolayca yapılıyor. Profesyonel olarak operatör kullanılır. Kiralık ekskavatör günlük, aylık ve aylık olarak tercih edilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button