• 0532 545 50 70
  • doganerinsaat@gmail.com
  • Sultangazi / İSTANBUL

İmar Barışı

İmar Barışı

İlgili yönetmelikle çıkarılan imar barışı kapsamından belirtilen özelliklere sahip herkes yararlanabiliyor. Bulunduğunu evin veya yapının imar barışı yasasından önce yapılmış olması aranan şartlar arasında yer alıyor. Bu sayede sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz. Yapı kayıt belgesini aldıktan sonra gerekli olan yasal sürecin başlamasını da sağlayabilirsiniz. Yapınız yıkılsa bile bu belge sayesinde belirtilen özelliklere göre tekrar bir yapı yapabilirsiniz. Tüm bu ayrıntılar ilgili yasa çerçeve içerisinde çizilmiştir. İmar barışı yasasında yapınız var ancak tapusu olmayanlarda faydalanabiliyor. İmar barışı içerik olarak geniş kapsamlı olarak yer alır. Bu konuda uzman desteği de alarak yapınızın durumuna göre bir sonuç çıkarabilirsiniz

Kimler Yararlanabilir

İmar barışından önce yıkılmasına ilişkin karar alınmış yerlerin yıkımı yapılmayacaktır. Hatta ceza tutarı onaylanmış ise iptal olur. Bu sayede bulunduğunuz yapı için yapı kayıt belgesi alabilirsiniz. Bunun için gerekli olan harç ve benzeri tutarları ödemeniz gerekiyor. Belirtilen süre içerisinde işlem yapabilir ve sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz. Firmamız bu konuda size en iyi şekilde yardımcı oluyor. Doğru yönlendirme yaparak imar barışı affından yararlanmanıza imkan sunuyor. Sürecin iyi bilinmesi doğru bir karar alınmasına destek sunar. Bunun için bu konuda kurumsal hizmet almaya özen gösterin. Ayrıca prefabrik yapılarda bu hizmet içeriğinden yararlanabiliyor. İlgili formların doldurularak başvuru yapılması yeterli olacaktır.

Nasıl Başvurulur

İmar barışı yasasından yararlanabilmeniz için en önemli detay ilgili yapının kesinlikle aftan önce yapılmış olması gerekir. Bu sayede sonuç alınabilir. Eğer yapınız af sonrası ile buna yapı kayıt belgesi verilmez. Bu detaya dikkat ederek başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Ayrıca yapıya sonradan eklenen alanlar için de yapı kayıt belgesi alınabilir. Bunun için bildirimin yapılması yeterli olacaktır. Değerlendirme sonucunda çıkan harç tutarları ilgili kuruma ödenir. Bu konuda kurumsal hizmet almak ve sağlıklı bir sonuca ulaşmak isterseniz +90 (532) 545 50 70 iletişim kurabilirsiniz. Gerekli olan hizmet içeriği aydınlatıcı ve doğru olarak sizinle paylaşılacaktır. Bu sayede verimli bir sonuç alarak yapı kayıt belgenizi oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button